14.4.201814.gif, 12 kB
Protože jsem byla p. Lauko majitelkou Faith Black z JBonda podvedena a nedodržela ujednanou smlouvu nebude vrh po Faith zapsán na naši CHS .
Paní Lauko se projevila jako obrovská podvodnice. Rok jsem se jí věnovala a pomáhala s odchovem feny co pochází z naší CHS . Po porodu jsem jí na všechna štěnata poslala zájemce a do dnešního dne stále já i sama p.Lauko na svém FB profilu vedeme schodně jako vrh L z JBonda.
"Kimi (Faith zJBonda) ve středu 28. 3. 2018 přivedla na svět svá první štěňátka. Tatínkem je Aiko Deabei. Je jich 5, z toho 4 holky a 1 kluk. Jsou zdraví a mají se k světu. Kimi svoji roli prvorodičky zvládla na výbornou a péči o štěňátka zvládá také. K porodní péči se zapojili všichni čtyři členové rodiny :-). Vrh bude zapsán jako vrh "L zJBonda" v CHS zJBonda"
Přesto, že jsem se snažila jí všemožně pomáhat a radit. 5. dnů po porodu mi zakázala fotky zveřejnovat a označovat ji v příspěvku. Jeden den mi naposílá 150 fotek a druhý den mi zakáže je používat a chce po mě smazání jejího jména z příspěvku.
"Ahoj Moni, prosim, smazej si mé oznaceni u Tebe v prispevku s novymi fotkami (prispevek jde upravit). Psala jsi, ze je chces do inzeratu, tak jsem rychle fotila a poslala Ti je, a na fcb jsem je jeste nevkladala. Myslela jsem, ze fotky budu postupne vkladat a Ty si to ode mne budes sdilet."
Před 3 dny mi přišel tento email a já nestačila žasnuot:
Ahoj Moni, vzhledem k situaci, která nastala Tě žádám o zrušení a stornování dohody mezi námi a odchov vrhu Faith - Kimi nebude na Tvoji CHS. Nebudeš tak mít doživotní zodpovědnost za vrh a ponesu tuto zodpovědnost sama. Mám to v řešení a řízení na ČMKU i na KCHBO. Vzájemné nedorozumění mezi námi mne mrzí a nebudu ho dál rozvíjet. Dosavadní náklady Ti samozřejmě uhradím. Pošli mi prosím, částku a číslo účtu. Přes to vše, ať se Ti daří. Šárka.
Moje odpoved byla:
Dobrý den, obdržela jsem žádost od p. Lauko "Ahoj Moni, vzhledem k situaci, která nastala Tě žádám o zrušení a stornování dohody mezi námi a odchov vrhu Faith - Kimi nebude na Tvoji CHS. Nebudeš tak mít doživotní zodpovědnost za vrh a ponesu tuto zodpovědnost sama. Mám to v řešení a řízení na ČMKU i na KCHBO. Vzájemné nedorozumění mezi námi mne mrzí a nebudu ho dál rozvíjet. Dosavadní náklady Ti samozřejmě uhradím. Pošli mi prosím, částku a číslo účtu. Přes to vše, ať se Ti daří. Šárka." Ráda bych KCHBO a ČMKU poslala své vyjádření k celé věci i přesto, že ně z techto míst nikdo neoslovil,ale jako chovatel a člen KCHBO cítím povinnost se ke kauze vyjádřít. NESOUHLASÍM!! se stornováném odchovu na mou CHS. Z mé strany nedošlo k žádnému porušení smlouvy a nedovolím ,aby štěnata přišla malichernými tahanicemi v žabomyší válce o PP . Paní Lauko jsem vyšla vstříc ve všech jejích požadavcích i když byli v některých věcech velmi scestné. Nebudu znevažovat důvěry hodnost mé CHS tím, že vrh je několik měsíců prezentován jako můj odchov a nyní až jsem p. Lauko předala kontakty na zájemce o štěnata budu z techto lidí dělat hlupáky .Jeden den jim tvrdit, že štěně mají a za 14 dnů , že ne. Někteří zájemci jsou v kontaktu s p. Lauko již delší dobu a byli u nás a i u nich na návštěvě a štěně chtějí z mé CHS. Dále p. Lauko není členem KCHBO a proto bych byla ráda kdyby se celá vec řešila se mnou jako majitelkou CHS,chovatelkou a členkou KCHBO. Z techto důvod NESOUHLASÍM!! se stornováním smlouvy o odchovu, p.s. Dále touto cestou žádám p. Lauko o zaslání jmen do konce týdne.Pokud toto neudělá .Jména určím sama a dále budu postupovat standartním způsobem v odchovu a dokumentaci k vrhu. Pěkný den Tihelkova

Celá kauza mě velice mrzí a ted už vím co to je "HŘÁT SI HADA NA PRSOU" a to doslovně. Věnovat člověku rok práce, hodiny telefonátů , zpráv a mailu .A až odvedu práci předám zájemce na štěnata. Tak se dozvím, že nesmín zveřejnovat fotky co mi sama p.Lauko naposílá. Že můžu jen inzerovat, platit za krycí list a sdílet to co ona vytvoří.
Z celého vrhu jsem neměla žádný finanční prospěch a snažila jsem se p.Lauko co njvíce odchov usnadnit.
"Super tak te pomalu zasypu věcma co je treba udelat(samo postupne),ale cim driv tim lepe
1.)Blance poslet Kryci list c.2 kde vyplniš datum narozeni a pohlavi Musi byt na čmku tyden po narozeni Tak to prosim pošli co nejdrive Ostatni papiry uz zařídím já
2.) Napiš mi jak se štenata narodila (čas, barvu štenete, pohlavi, porodni vaha)
3.) Do tydne vymyslete jmena To by melo byt vse zatim Jinak pak 1x tydne nafotit stenata At muzu aktualizovat web Jak zapnu PC zaslu ti kontakty na zajemce Řekla jsem jim do 1.mesice veku stenat zaplatit zalohu 2000.,kč a cena stenete 12000.,kc "

Velmi mě mrzí, že jsem to neodhadla už dříve a dovolila jí podvodně užívat a prezentovat jméno naší CHS .
Nepoznala jsem, že nemá v umyslu vrh na mou CHS odchovat jen chce využít známé jména pro prezentaci vrhu a ukradnout zájemce o štěnata ,protože jí by se neozvali.
Měla jsem to rozpoznat už v době kdy loni osočovala majitele krycích psů z neschopnosti krýt její fenu a urážení poradce chovu při konzultaci chovných psů.
Duveřivě jsem jí pomáhala i v době kdy sama nakryla psem co jí z několika míst nebyl na fenu doporučen. S ohledem na výšku obou rodičů.
Dnes si začínám myslet, že tohle měla velmi dobře promyšlené a cíleně dělala všechny podvody a měla v planu dělat scény a nakrýt jiným než vybraným psem .

Když se na celou věc podívám zpětně 11.4.2017 jsme podepsali smlouvu o krytí
p.Lauko si tehdy vybrala psa kterého jsme jí s poradcem chovu s ohledem na výšky rodičů nedoporučovaly.
Souhlasila tedy, že nakreje vhodnějším psem.Ve dny když byla Faith na krytí stále nebyla schopna fenu nakrýt. Sváděla to na ukecanost majitelky psa , která podle jejich slov" pusu nezavře " a proto pes není schopen fenu nakrýt.Našli jsme tedy druhého psa kousek od jejich bydliště , kde se znovu krytí nepovedlo, protože znovu cituji" fena již neměla krycí dny ty propásla u prvního psa. Na další hárání tedy jela rovnou a na správné dny k vybranému psu kde se krytí znovu nevydařilo. Konzultovala vhodné psy s poradci chovu a ani jeden pes jí nevyhovoval.Jela tedy nakrýt psem kterého doporučeného na fenu neměla a ejhle najednou krytí vyšlo a okamžitě. Fena zabřezla a vůbec jí nevadilo, že prezentuji vrh přidávám fotky jak na FB tak na web a inzeruji .Po narození štěnat se chovala stejně až do doby než jsem jí předala kontakty na zájemce o štěnata začali problémy. Volala mi kvůli každé kravině dělala ze sebe "NAJIVNÍHO ČLOVĚKA" co bez mého svolení či doporučení nedokáže rozhodnout zda může dojet návštěva, kolik jídla má fena dostat jaké podmínky pro odchov potřebují zařídit. Co vše na porod musí připravit. Do doby než obdržela kontakty bylo uplně vpořádku , že já dávám fotky co mi zašle na FB, prezentuji vrh , propaguji spojení a inzeruji její štěnata.
Den po předání kontaktu na zájemce o štěnata otočila o 380 stupnu. Najednou jsem byla špatná nesměla jsem za zveřejnovat fotky co mi sama naposílala ani označovat p.Lauko v příspěvku. Směla jsem jen milostivě čekat co paní Lauko udělá za příspěvek kde ona mě označit může a když mi dovolí smím sdílet. Ze dne na den měla svou hlavu a svůj názor na chov. Najednou byla sebevědomá a věděla co chce .
Přesto jsem se snažila dostát svým závazkům k vrhu ,aby lidé nebyli podvedení.

Napsala jsem jí mail:
Už mě nebaví se neustále dohadovat v žabomyší válce, která je vyvolaná tvou umíněností a která nevrhá dobré světlo na vrh co Kimi doma má. Pokud tvrdošíně trváš na svém věř , že i já umím být stejně tvrdohlavá ne-li víc. Poškozuješ svým jednáním nejen mou CHS, ale hlavně sebe, Kimi a svou rádoby novou CHS. Takže nedovolím stornování smlouvy o odchovu a to hned z několika důvodů 1.) Věnuji ti minimálně rok tím, abych ti pomohla.Trávím hodiny telefonáty a emaily a to proč ? Když ted jedním mávnutím si postavíš hlavu a celou tu práci chceš zahodit. 2.)Prezentuješ měsíce a i nyní vrh jako L z JBonda a stále nové fotky přidáváš do stejného alba a ted najednou změníš na "zažádáno" jak to lidem zdůvodníš? Pokud chceš tak celou konverzaci dám veřejně at si to každý přečte a udělá si obrázek sám.Pokud ty míníš poškozovat mou CHS a jméno co roky prezentuji .Já dokážu uplně stejně tvoji novou CHS potopit a lidem barvitě vylíčit proč nebude vhodné si štěnata brát. Nemám zájem se hádat a mstít se, ale pokud i nadále půjdeš touto cestou poškozování nebudu mít jinou volbu než celou kauzu pravdivě zveřejnit. 3.)Pokud jen jedno štěně prodáš zájemci co jsem ti doporučila (To, že jsi s nimi stále v kontaktu vím a také vím, že planuješ jim štěně prodat.) Prodáváš štěně z CHS z JBonda a ne z tvé nově zažádané. Takže pokud chceš a trváš na stornování smlouvy stejně tak nesmíš prodat štěně zájemci co kontaktoval mě. Bud tak hodná a vem rozum do hrsti a přestan kolem sebe kopat a dělat špatné jméno nám oběma jak na klubu tak na ČMKU. Do konce týdne mi zašli jména pro štěnata jinak je určím sama a budu nadále pokaračovat podle dohody. Dále tě žádám aby jsi dodržela to co bylo domluveno . 1x týdně mi zašleš fotky pro aktualizaci webu. Pokud máš zájem abych vrh na FB prezentovala zašleš mi fotky a co k nim chceš napsat.Nebudu sdílet tvé příspěvky.A to protože, sdílené nikoho nezajímají a nebo jen minimum lidí. Pokud se do neděle neozveš a nezašleš jména .Určím je sama a posílám žádost o čísla zápisu.

Na to jsem dostala odpoved , že ji nebaví můj negativní přístup a z toho důvodu odstupuje od smlouvy!!

Je mi líto, že jsem takové osobě prodala fenu a doufám, že si to zájemci o její odchov přečtou a neudělají chybu jako já veřit někomu kdo si to nezaslouží!!
Závěrem bych jen ráda podotkla, že již minimálně 10. dnů(podle mě i mnohem déle) pracuje na tom , aby vrh nebyl zapsán na moji CHS a přesto ještě včera 14.4 vrh jako odchov na CHS z JBonda prezentovala na svém FB protilu a smazala to až jsem ji já upozornila a vyzvala ke smazání.
30.3.2018
V noci 28.3 se Faith a Aikovi narodilo 5. štěnátek (1kluk+ 4 holky) vše Groenendaelové
kimilvrh.jpglvrh.jpg
lvrh1.jpglvrh2.jpg
22.2.2018
U plánovaného vrh podvodně od p. Lauko měsíce prezentován jako "L" z JBonda máme POTVRZENOU BŘEZOST.
pk.jpg
Štěńatka budou odchována u majitelky Faith v Pístech u Nymburka a zapsána na naši CHS. Narodí se pouze černá štěnata protože otec vrhu je homozygotní.Reservace štěnat je možná již nyní.
aikofaith.jpg
Nové krytí:
24 a 25.1 proběhlo krytí vrhu "L"zJBonda Faith Black z JBonda a Ich.Jch.MCh.Aiko Deabei
kimiaiko.jpg


GroenD2.gif, 5 kBBBTervu.gif, 1 kB BBGroen2.gif, 1 kBBBGroen.gif, 2 kBGroenD2.gif, 5 kB
vrh bude zapsán na naši CHS a odchován u majitelky Faith v Pístech u Nymburka

Narozeni 28.3.2018
1pes + 4 fenky (předběžně Zadáno)
faith.jpg aiko2.jpg
Matka:
Faith Black z JBonda
CAJC, BOJ,CAC,r.CAC,r.CACIB
DKK 0/0 = HD A
DKL 0/0 = ED 0/0
DOV prostá
PT 91b.
DNA profil
DNA vp
Otec:
Ich.Jch.MCh.Aiko Deabei
Povahový test KCHBO: 99b/A
Zdraví:
RTG DKK: 0/0 - FCI"A" (2012)
RTG DLK: 0/0 - FCI"A" (2012) ,
ramena: 0 (neg.)
PRA+cataract: neg. (2014, 2016, 2017)
thyroid: normal (2014)
zkoušky:
IPO VO (86/85/88) ,ZVV1 (90/74/78)
ZM (39/43/43), BH (53b), ZZO (57b)
FPr.3 (77b), FPr.2 (71b)
FPr.1(76b), ZOP (98b)
ZZO, ZPU1, ZZO1
ZVOP , OBZ
Pracovní pes roku KCHBO:
3.Nejlepší pracovní groenedael 2013
(všestranný výcvik)
4.Nejlepší BO 2014, Nejlepší groenendael 2014

Výstavy: V1, 4x CAC, 3x ČKŠ, r.CAC, CWC, 4x VDHCh.,
CAC (San Marino), 2x CAC (A), 3x CAC (HU), r.CAC (HU),
r.CAC(SRN), 4x CAC (IT), 3x CAC (SLO), 2x r.CAC (SLO),
2x CAC (CRO), 2x CAC (RO), 4x CAC (SR)
BOS (SR), 5x r.CACIB, 11x CACIB, 15x BOB
3x CAJC (HR), 3x BOJ, CAJC, VN1
3.BIS Puppy res. BIS Pracovní tř. (Klub v.2014)
V4 - FMBB 2016
Juniorchampion Chorvatska
Šampion Český, Německý, Slovenský
Slovinský, Polský ,Rakouský
Chorvatský, Rumunský, Maďarský
Klubový šampion KCHBO
Interchampion C.I.B.
Interchampion C.I.E.